7. БУДЬ АКТИВНИМ

Варто бути активним протягом навчання. Можливостей багато.
Якщо Ви уроджений організатор або лідер, можете діяти в структурах Студентського самоврядування і мати вплив на прийняття рішень, які стосуються Вашого ВНЗ, запровадження змін у програмі навчання, та інших справ важливих для студентів. Якщо любите спорт, обов’язково дізнайтесь про спортивні змагання, або можливість гри в університетській команді. Ви науковець? В кожному ВНЗ є різні наукові гуртки, де можна не тільки поширювати свої знання, але також реалізуватися науково і здобувати загальний досвід, організовуючи конференції, беручи участь в освітніх програмах, наукових семінарах, які часто фінансуються з бюджету ВНЗ.

ВИЇЗНІ СТИПЕНДІЇ

Кожен студент має право скористатися програмою обміну з європейськими ВНЗ. Найпопулярніша програма це – Ерасмус, але є й інші можливості, в залежності від договорів підписаних між університетами. З участю у цій програмі  пов’язано декілька формальностей, але в кожному відділенні є координатор, який допоможе подати документи. Італія, Німеччина, Франція… вся Європа відкрита. Варто також поцікавитися  програмою обміну між польськими університетами МОСТ і відвідати різні польські міста й вищі навчальні заклади.

ІНТЕГРАЦІЯ

Студентське життя – це не тільки навчання. ВНЗ, а навіть окремі факультети організовують чимало заходів: інтеграційна вечірка для першого курсу, спортивні змагання, а також Ювеналія, тобто свято студентів. Воно в середині травня, триває навіть тиждень, а до його обов’язкових елементів належать: традиційна хода студентів через місто, вибори найсимпатичніших студентів і безліч концертів під відкритим небом та в клубах.