1. Державний університет чи приватний навчальний заклад? Добре продумайте свій вибір

Варто присвятити час на вибір відповідного навчального закладу. Можливостей чимало. В Польщі діє понад 500 ВНЗ: від державних університетів до приватних шкіл. Як вибрати найкращий? Можете зробити список критеріїв, за якими хочете оцінювати ВНЗ. Чи важливіший Вам престиж університету чи низька ціна за навчання? Можливо хочете жити й навчатися в якомусь конкретному місті, або навпаки: Вам байдуже ДЕ, а головне саме те, ЩО будете вивчати? У прийнятті рішення Вам стануть в нагоді різні інтернет-довідники, списки, рейтинги й бази даних, у яких зможете вибрати різні критерії пошуку: тип ВНЗ (державний, приватний), профіль (гуманітарний, природничий, технічний, артистичний), місто, та інші. Мабуть найкращою і найбільш довірливою є база даних, створена Міністерством вищої освіти Польщі; там Ви знайдете посилання на сайти і контактні дані всіх зареєстрованих в Польщі ВНЗ:

https://goo.gl/i0CuJR
або
https://goo.gl/i6hiHx

Це варто знати:

Найкращі польські університети це – Ягелонський університет (м. Краків) та Варшавський Університет (м. Варшава). Вони опинилися у списку найкращих університетів світу. Подивитися актуальні рейтинги польських ВНЗ можна тут:

–  державні: https://goo.gl/S9m2ao

–  приватні: https://goo.gl/vxjAAk

На сайті кожного ВНЗ легко можна знайти всю необхідну інформацію для кандидатів: доступні факультети й напрямки навчання, умови вступу, навчальні програми, тощо.

Система вищої освіти в Польщі:

В Польщі триступенева система вищої оцвіти.
І ступінь бакалаврат (LICENCJAT) – навчання триває 6-7 семестрів і завершується отриманням диплому ліценціата (бакалавра) або інженера.

ІІ ступінь (магістратура) – для вступу вимагається диплом бакалавра (визнаються також дипломи закордонних ВНЗ). Навчання триває 3-4 семестри і завершується отриманням звання магістра.

Це варто знати:

Деякі факультети доступні виключно як єдині магістерські студії з тривалістю навчання 5-6 років (10-12 семестрів). Це, передусім, стосується юридичного, медичного, психологічного факультетів, а також артистичних напрямків і архітектури.

ІІІ стунінь (аспірантура) – пропозиція для випускників зі званням магістра, які  хочуть стати на шлях наукової кар’єри і отримати диплом  кандидата наук.

Післядипломна освіта – пропозиція для випускників зі званням магістра, котрі  хочуть вдосконалити свою професійну кваліфікацію або поширити знання у певній галузі.

Форми навчання:

Стаціонарна (денна) – заняття від понеділка по п’ятницю. В державних ВНЗ навчання є безкоштовним для громадян Польщі (або осіб, які мають право навчатися на таких умовах).

Нестаціонарна – заняття відбуваються у формі з’їздів двічі на місяць (заочне навчання) або протягом тижня увечері (вечірнє навчання). Навчання повністю платне, і передбачене, перш за все для тих, хто одночасно вчиться і працює.