4. Гуртожиток чи квартира в оренду? Найди хороше житло.

Для того, щоб отримати місце в гуртожитку, потрібно написати спеціальну заяву. Кожен університет, який має гуртожиток, встановлює власні терміни подачі заяв (переважно є 2 терміни: у червні і додатковий у вересні).

Вибираючи ВНЗ, треба брати до уваги, чи він має власний гуртожиток (приватні заклади зазвичай не мають власних гуртожитків), яка його ціна (в середньому 400-500 злотих) і розташування (переважно поблизу навчального закладу, але буває по-різному). Побутові умови бувають різні: зазвичай студенти поселяються в дво- або тримісних кімнатах; у кімнатах є (а принаймні повинні бути) меблі, штори, постіль, холодильник, інтернет; кухня (посуду немає), душ і туалет є спільні, розташовані на поверсі.

Можна також знімати квартиру/кімнату в квартирі самостійно або разом з друзями. “Студентські квартири” є дуже популярні.  Однак  при такому рішенні питання з житлом радимо підписати договір з власником квартири. Офіційний договір може знадобитися не тільки у випадку можливих непорозумінь з орендатором, але й при оформленні посвідки на тимчасове проживання в Польщі.  Кошти проживання на місяць різні, залежно від міста (у великих дорожче), а також стандарту квартири (від 400-1000 злотих за кімнату) + комунальні послуги.

Це варто знати:

Як в приватній квартирі, так і в гуртожитку, доведеться заплатити депозит (еквівалент місячної оплати), який повертається в день виїзду, за умов, що вами нічого не було знищено.

Посилання, які допоможуть у пошуках житла:
www.gumtree.pl
www.instancje.pl
www.mieszkania-studenckie.pl
www.dlastudenta.pl
www.wynajmemieszkanie.pl
www.kwateradlastudenta.pl