9. КОШТИ ПРОЖИВАННЯ В ПОЛЬЩІ. ЕКОНОМТЕ ГРОШІ.

СТУДЕНТСЬКІ ПІЛЬГИ

Будучи власником студентського квитка, маєте право до 50% пільги на проїзд громадським транспортом та залізничним транспортом, а також отримаєте пільгу 10-50% у всіх культурних установах (кіно, театр, музей). Крім того, у великих містах багато кафе, ресторанів, книгарень, пабів, магазинів, дають студентам знижки на покупки/замовлення.

ТРАНСПОРТ

Засоби громадського транспорту (не кажучи вже про таксі) в Польщі відносно дорогі. У середньому одноразовий пільговий квиток коштує 1,5 зл. Вигідніше придбати місячний проїзний (60-70 злотих), а ще краще пересуватися велосипедом. У більшості польських міст досить добре розвинута мережа велосипедних доріжок. Не забудьте тільки пристебнути велосипед замком; на жаль трапляються крадіжки.

ХАРЧУВАННЯ

Існує багато жартів, міфів і легенд про те, як студенти харчуються… Та не треба бути приреченим на дієту, базовану на пиві й супах швидкого приготування. Є чимало дешевих барів та студентських їдалень, де можна купити смачну страву (середні ціни: суп 4 зл, вареники 7 зл). Все-таки економніше готувати самому, тим паче, що мережі популярних супермаркетів пропонують продукти за дуже низькими цінами.