5. Організуй свій час

Навчальний рік для студентів починається 1 жовтня. Зимовий семестр триває до кінця січня. У лютому екзаменаційна сесія і зимові канікули. Літній семестр триває з кінця лютого/початку березня до кінця червня/початку липня, завершуючись сесією. За складені іспити нагорода – аж три місяці канікул, а кому не пощастило – у перші 2 тижні вересня доведеться з’явитися на перездачу, тобто «сесію поправкову».

Вихідні

Крім зимових і літніх канікул, протягом навчального року, є декілька довших перерв у навчанні. Це традиційно релігійні свята: Різдво і Новий Рік (23 грудня-2 січня), Пасха, травневі вихідні (1-3 травня), а також 6 січня, 1 листопада, 11 листопада. Із розкладом навчального року можна ознайомитись на сайті кожного ВНЗ.

Правила про навчання

Кожен навчальний заклад має свої правила, які зазвичай розміщує на своєму сайті. Важливо, щоб з ними ознайомитися перед початком навчання. Там записані всі права та обов’язки студента, а це неодноразово може знадобитися, наприклад, при написанні різних заяв.

Система USOS

В більшості державних ВНЗ діє електронна університетська система обслуговування студентів (USOS). З її допомогою будете реєструватися на заняття, отримувати важливу інформацію, подавати різні заяви, тощо.