Навчання юних українців в Польщі

Чи є доступною освіта у Польщі для українців і як скористатись такою можливістю? Багатьох абітурієнтів і їх батьків цікавить це питання. Скільки буде необхідно потратити коштів на навчання дитини – одна із головних турбот.

Безкоштовна можливість

Не всі знають, що навчання в Польщі після 9 класу, а також 10, для українців проходить на безкоштовній основі. Така пропозиція діє для вступу в технікуми країни-сусідки. Що для цього необхідне:

  • заповнення анкети і вибір спеціальності;
  • вивчення мови самостійним шляхом або за допомогою курсів польської мови (необхідний рівень знань – В1);

Якщо здобуттю освіти в країні сприяє спеціальна організація, буде необхідно скласти договір про вступ між бажаним польським технікумом і цією компанією.Заявлені ціни на навчання в Польщі для українців після 9 класу стосуються охоплюютьвартість гуртожитку, харчування і страхування життя. Слід зазначити, що деякі навчальні заклади не забезпечують харчуванням своїх студентів у вихідні дні. Виходячи з цього, середня плата буде становити близько 100 доларів в місяць без страховки.

Також доступне навчання в Польщі після 11 класу на платній і безкоштовній основі. У ВУЗах держави є можливість навчатись безкоштовно для українців і громадян других країн тільки в тому випадку, якщо наявні безкоштовні місця. Немає різниці, який навчальний заклад буде обрано – знання польської мови для освіти у Польщі для українців є обов’язковим. Якщо абітурієнт має Карту поляка, тоді йому надається знижка в тридцять відсотків на оплату учбового періоду.

Додаткові плюси:

  1. Низька вартість англомовної програми.
  2. Можливість працювати в країні без дозволу на роботу.
  3. Можливість укласти контракт з фірмами Європи стосовно майбутнього робочого місця.
  4. Отримання студентом Шенгенської візи (якщо в нього нема біометрії), яка дає можливість подорожувати по багатьох країнах, де вона діє.
  5. Витрати на харчування і проїзд значно нижчі, чим в інших країнах Європи.

У навчанні в Польщі після 11 класу є багато плюсів, котрі часомне спроможна запропонувати наша держава.

Про вартість навчання в Польщі для українців цікавляться усі, хто планує відправитись закордон. Стосовно цього слід зазначити, що середня ціна за семестр буде становити: англомовна версія навчання –1600-2000 євро, польська – 700-830.Ціна на навчання в країні для українців в деяких випадках навіть нижча за навчання в нашій країні. Польські дипломи користуються повагою в багатьох держав, тому відкриваються великі можливості працевлаштування для польських випускників.