Україна, Київ, вул. Краківська, 5
Розклад роботи:
Пн–Пт: 9.30 – 20.30
Записатися
096 455 17 53
  • 096 455 17 53
  • 095 340 40 65
  • 063 267 90 27

Безкоштовна освіта у Польщі

Вища освіта у Польщі відіграє значну роль і належить до сфер суспільного життя, які розвиваються найдинамічніше. Сьогодні в країні існує 470 вищих навчальних закладів, 132 з яких – державні й 338 – приватні. За останніх 20 років у польській системі освіти було проведено багато реформ з метою її адаптації до умов болонського процесу. Отже, згідно з Законом про вищу освіту процес навчання на більшості спеціальностей ділиться на два етапи – бакалаврат та магістратура, що обумовлено Болонською конвенцією. Однак, Польща залишила за собою право збереження єдиного п’ятирічного циклу навчання на деяких факультетах, а зокрема на: акторському, лікарському, лікарсько-стоматологічному, юридичному, а також на факультеті медичної аналітики, фармації, реставрації творів мистецтва, канонічного права, психології, ветеринарії, кіно- та телепродукції і фотографії. П’ятирічне навчання допускається (хоча не є обов’язковим) на таких факультетах як: графіка, скульптура, живопис, режисура, теологія.

Поляки, а також громадяни України, які отримали Карту поляка мають право на безплатне навчання в Польщі у державних навчальних закладах. Якщо у Вас немає таких документів, Ви можете скористатися різними стипендіальними програмами, грантами, брати участь у конкурсах. Ось деякі пропозиції:

  • Вища Школа бізнесу у м. Новий Сонч створила спеціальну стипендіальну програму з думкою про своїх студентів. Найталановитіші можуть подавати заявки на стипендію ім. Савицьких та навчатися безкоштовно уже з першого семестру.
  • до 2015 року Варшавський політехнічний університет надає можливість іноземцям безкоштовно навчатися на спеціальності «Ядерна енергетика» на механічному факультеті енергетики та літакобудування (магістратура), а також безплатні місця на інших факультетах. Для безплатного вступу проводиться конкурс;
  • в навчальному році 2013/14 Силезський університет у м. Катовіце пропонує іноземним абітурієнтам середніх шкіл 201 безплатне місце на різних факультетах. Відбір проводиться на підставі результатів в навчанні (середній бал атестату) та рівня знання польської мови.

Пропозиція стипендіальних програм для іноземців оновлюється кожного року, тому необхідно слідкувати за актуальною інформацією, яку ви знайдете на нашому сайті.