Курси польської мови для карти поляка

 

Підготовка до “Карти поляка”
Одним з етапів для отримання Карти поляка є співбесіда з консулом на тему польської культури, традицій, історії Польщі. Вона проходить польською мовою, але зауважуються більше загальні знання про Польщу ніж рівень володіння мовою. Тож, якщо Ви хоч трохи знаєте розмовну польську Вам достатньо 4 – 6 уроків для підготовки.

 

Вартість підготовчого курсу:

2000 гривень (20 занять по 90 хвилин)

Оплату можна здійснювати одним платежем та отримати 5% знижки,

або розділити на 2 частини по 1000 гривень.

Хто може и як отримати Карту поляка?

Карта поляка надається всім, хто ідентифікує себе з польським народом, а також:

 • володіє польською мовою принаймні на базовому рівні та вважає її рідною;
 • знає й підтримує польські традиції та звичаї;
 • у присутності Консула Республіки Польща чи уповноваженого ним співробітника Консульства письмово задекларує свою належність до польського народу;
 • пред’явить документи на підтвердження, що мати чи батько, дідусь чи бабуся або і прадід, і прабабуся були поляками чи мали польське громадянство. Також можна надати довідки з польської або полонійної організації, яка засвідчить активну діяльність у популяризації польської мови та культури або на користь польської нацменшини щонайменше за останні три роки.

Карта поляка надається виключно особам, які не мають польського громадянства чи посвідки на постійне проживання на території Польщі.

Де можна отримати Карту поляка й які документи необхідно подати?

Карта поляка видається польським Консулом залежно від місця проживання громадянина України. Для цього необхідно подати у письмовій формі заяву, в якій зазначити ім’я та прізвище заявника, дату й місце народження, громадянство, національність батьків, дідуся й бабусі або прадідів і прабабусь, якщо є посилання на їхнє польське походження.

До письмової заяви додається копія дійсного документа, що засвідчує особу, а також копії документів на підтвердження даних, вказаних у заяві. Це можуть бути: польська посвідка особи, свідоцтва видані ЗАГС-ом, свідоцтва про хрещення, шкільні атестати, документи, які підтверджують військову службу в польських військових формуваннях, документ, який засвідчує депортацію чи ув’язнення з інформацією про польське громадянство чи походження жертви депортації або ув’язнення, документ про реабілітацію жертви ув’язнення або депортації з відміткою про польське походження або громадянство цієї особи, іноземне посвідчення особи, в якому зазначено польське походження чи громадянство власника документа, довідку з польської чи полонійної організації з підтвердженням активної діяльності на користь польської культури, мови або польської нацменшини, довідка про польське походження, яка має юридичну силу та видана згідно з законом про репатріацію.

Примітка! Список польських і полонійних організацій, які мають право видавати такі довідки знаходиться у збірці постанов «Польський Монітор» (доступна у консульствах).

Дитина може отримати Карту поляка, якщо обоє з батьків, або принаймні батько чи мати має Карту поляка, а інший дає згоду, щоб її отримала і дитина. Діти від 16 років мають самі дати згоду на отримання Карти поляка.

Карта поляка дійсна протягом 10 років. Для її продовження на наступних 10 років документи слід подавати не менш як за три місяці до закінчення терміну дійсності.

Які права надає Карта поляка?

Власник Карти поляка може:

 • отримати безплатну довготермінову візу для багаторазового перетину кордону Республіки Польща;
 • влаштуватися на роботу без дозволу на працевлаштування;
 • бути зареєстрованим як приватний підприємець згідно з законами, обов’язковими для всіх громадян Польщі;
 • безкоштовно навчатися у початкових, середніх та вищих навчальних закладах так само як громадяни Польщі, а також клопотатися про стипендію чи допомогу на навчання для іноземців, що отримують освіту в Польщі;
 • в надзвичайних ситуаціях користуватися безплатною системою охорони здоров’я, як і громадяни Польщі;
 • має право на пільгові залізничні квитки зі знижкою 37% на території Польщі;
 • безплатно відвідувати державні музеї;
 • клопотатися про кошти з державного бюджету Польщі чи самоуправління ґмін у Польщі, виділені на підтримку поляків за кордоном.
Карту поляка слід пред’являти з документом, що засвідчує особу